ארבע סיבות לצאת מהבית ולשמור על הכושר גם בחורף

כפי שאתם ודאי יודעים, הרבה יותר קל לספק תירוצים מאשר לצאת מהבית לטובת אימון כושר כהלכתו והחורף על שלל מאפייניו, מהווה את אחד התירוצים השכיחים ביותר והקלאסיים ביותר שישנם. ולמרות זאת, אין באמת תירוץ הולם שיכול להצדיק את זה שנבחר לוותר על אורח חיים בריא, בחורף, בקיץ, בסתיו או באביב. בכתבה שלפניכם נספק לכם ארבע סיבות מצוינות בגינן חשוב ביותר לצאת מהבית ולשמור על הכושר גם בחורף.

סיבה מספר 1: לזוז כדי לצאת מהבלוז

החושך שמגיע מוקדם מדי והטמפרטורות שיורדות נמוך מדי, יכולים לעשות שמות במצב הרוח של כולנו. החדשות הטובות הן שבנטייה לעצבות התוקפת רבים בחודשים הגשומים, ניתן להילחם במגוון רחב של דרכים. יחד עם זאת, הדרך היעילה מכולן היא לצאת מהבית ולהוציא אנרגיה: במהלך הפעילות האירובית משתחררים לזרם הדם חומרים טבעיים מסוגים שונים, התורמים רבות לשיפור מצב הרוח ולהעלאת חיוך על השפתיים. תופעה זו, המתועדת היטב בספרות המחקרית, ידועה בכינויים שונים כמו “Athlete’s high”, או “Runner’s high” ואין ספק בכלל שמדובר בתרופה המושלמת והטבעית ביותר לבלוז החורפי.

סיבה מספר 2: מאתגר יותר – מספק יותר

הפעילות הגופנית משפיעה על מצב הרוח לא רק במנגנונים פיזיולוגיים, אלא גם במנגנונים פסיכולוגיים, הקשורים לתחושת הערך העצמי של המתאמן. אמנם אין לזלזל באף אדם שמתמיד בשגרת אימונים ושומר על אורח חיים בריא בתקופות שבהן מזג האוויר נעים, אבל צריך להיות בעל יכולות עוצמתיות באמת, בשביל להיות מסוגל לצאת מהבית ולשמור על הכושר גם בחורף. די במבטי ההערצה של החברים הקרובים ובני המשפחה שיופנו לכיוונכם כל אימת שתצאו מהבית לאימון, כשבחוץ יורד גשם ובפנים חם ונעים, בשביל לחזק את תחושת המסוגלות ולשפר את הדימוי העצמי שלכם. לכל זה מן הסתם, אין מחיר וודאי שאין תחליף.

ל-5 טיפים לאורח חיים בריא שכל אחד יכול לאמץ>>>

סיבה מספר 3: לא נופלים לפיתויים המתוקים

במהלך החורף באופן טבעי הרצון לצאת מהבית פוחת והולך עם התחזקות הגשמים ופחות או יותר במקביל, הנטייה לנשנש ולאכול באופן כללי מעבר לצורך, מתעצמת ומתקבעת. למרבה הצער, באופן לא מפתיע, שני התהליכים קשורים זה בזה, מושפעים זה מזה ומעצימים זה את זה.

התשובה האולטימטיבית שמצליחה לחסל שתי ציפורים במכה אחת היא כמובן היציאה מהבית לטובת אימון גופני. משטר האימונים הקבוע מסייע למתאמן לשמור על שגרה ועל דפוס פעילות יציב ובמצב כזה, המשיכה לפיתויים נחלשת, הרצון לנשנושים פוחת וההתמודדות עם היציאה מהבית לכל מטרה שהיא, קלה יותר בצורה משמעותית.

לכל מוצרי התזונה הנכונה לחיטוב של הרבלייף >>>

סיבה מספר 4: נשארים בכושר ונשארים בריאים

לסיום, נספק את הסיבה הטובה ביותר בגינה כל אדם באשר הוא צריך לצאת מהבית ולשמור על הכושר גם בחורף ואולי יש לכתוב, דווקא בחורף. הכוונה היא לכך ששמירה על הכושר הגופני ועיסוק בפעילות גופנית באופן קבוע, תורמים רבות לחיזוק המערכת החיסונית. למעשה לא זו בלבד שעיסוק סדיר בפעילות גופנית תורם לחיזוק מערכת החיסון, אלא שהיעדר פעילות גופנית מוביל לירידה במערכת החיסון, במיוחד בגילאים מבוגרים.

נושא זה נחקר במחקרים רבים שבהם נמצא בין היתר כי אנשים הנשארים פעילים במהלך החורף, נהנים משיעורי תחלואה נמוכים יותר בהשוואה לאנשים שאינם פעילים וכן שאנשים הממשיכים להיות פעילים במהלך החורף, סובלים מתסמיני התקררות במשך זמן קצר יותר משמעותית בהשוואה לאנשים שלא עוסקים בפעילות גופנית. זו לכשעצמה סיבה מספקת לצאת מהבית ולעסוק בפעילות גופנית גם בעונה הקרה ועל כך נאמר: יפה שעה אחת קודם.