יתרונות האלוורה: 5 סיבות בגללן מומחים ממליצים להשתמש בתכשירים קוסמטיים המכילים אלוורה

כבר מאות שנים שהאנושות עושה שימוש באלוורה לצרכים רפואיים וקוסמטיים, כשלמעשה אלוורה הוא מהצמחים הנחקרים ביותר. במאמר שלפניכם נדון בחמישה אספקטים הגורמים למומחים ברפואת עור להמליץ על תכשירים קוסמטיים המכילים אלוורה למטופלים שלהם.

אלוורה מסייע בריפוי פצעים

בניגוד לאינספור חומרים טבעיים אחרים שנהוג לייחס להם סגולות רפואיות, הג’ל המופק מעלי הצמח, נמצא כבעל יכולת לרפא פצעים במחקרים מדעיים רבים. מדובר בסגולה רפואית וקוסמטית כאחת, שכן השימוש בצמח מוביל לריפוי העור הפגוע וכך למעשה משפר במידה משמעותית את המראה שלו. מעניין לדעת בהקשר זה כי אלוורה נמצא יעיל בטיפול בחולי כוויות ובנוסף נמצא כי מרכיבים רבים הנמצאים בשפע באלוורה, מסייעים להתחדשות הרקמה העורית ולזירוז יצירה של מרכיבים עוריים חשובים, הרלוונטיים להחלמה לאחר פציעה.

פעילות אנטי-בקטריאלית

לחומרים השונים הנמצאים באלוורה ישנן תכונות אנטי-בקטריאליות. הכוונה היא לכך שהם גורמים למוות של חיידקים, לרבות חיידקים הנוהגים להתרבות בפצעים עוריים. רקמת העור היא שכבת ההגנה הראשונה שלנו וסדקים בשכבת ההגנה, המופיעים בדמות פצעים, עור יבש הנוטה להתבקע או כל כשל אחר במחסום החשוב הזה, עלולים להוביל לחדירה של פתוגנים. שימוש באלוורה תורם לצמצום האוכלוסייה החיידקית ולהפחתת הסיכון לחדירת מזהמים לשכבות העמוקות של העור.

שמירה על לחות העור

כפי שציינו, עור יבש הוא מתכון לאסון, שכן עור יבש עלול להיסדק ועור סדוק מגדיל את הסיכוי לחדירה של זיהומים שונים. אחד היתרונות הברורים העומדים לצד התכשירים שמכילים אלוורה, בא לידי ביטוי בעובדה שהם תורמים רבות לשיפור רמת הלחות של העור ולמעשה מונעים יובש.

מפחית פעילות דלקתית

חלק ניכר מבעיות העור, הן דלקתיות ביסודן כשבין היתר מדובר על אקזמה, דלקת כרונית של זקיקי השיער, צלוליטיס ועוד. המרכיבים הפעילים באלוורה הינם בעלי תכונות אנטי דלקתיות ולפיכך מפחיתים את הסיכון לבעיות עוריות, בעיקר בקרב בעלי עור בעייתי הסובל לעתים קרובות ממחלות דלקתיות.

לאלוורה יתרונות גם בשתיה – רוצים לדעת עוד על הצמח הקוצני? ליחצו כאן>>

אז למה בעצם לא להשתמש בדבר האמיתי?

לסיום ננסה לקרוא את השאלה המופיעה כאן בכותרת בצורה שונה ולהבין מדוע בעצם עדיף להשתמש בתכשירים איכותיים המכילים אלוורה, במקום להשתמש בצמח עצמו. ובכן, להלן כמה נקודות שחשוב להיות מודעים אליהן על קצה המזלג:

  • יציבות גבוהה של המרכיבים הפעילים – הג’ל הטבעי הנמצא בעלה הבשרני של הצמח, מתחמצן במהירות גבוהה מאוד כאשר הוא בא במגע עם האוויר. אי לכך, יש להשתמש בו סמוך ככול האפשר לפתיחת או שבירת העלה. מטבע הדברים, לא לכולנו יש שיח אלוורה ליד הבית כך שמידת הנגישות שלנו לג’ל הטבעי, לא גבוהה במיוחד. בתכשירים הקוסמטיים המכילים אלוורה, ישנם מרכיבים המייצבים את החומרים הפעילים בחומר ומאפשרים לנו ליהנות מהם לאורך זמן רב.
  • בטיחות מרבית – התכשירים השונים המכילים אלוורה ומשווקים באופן המוני, עוברים אינספור בדיקות מעבדה לפני שהם יוצאים לשווקים. זאת כיוון שדי במוצר מזוהם אחד שיגרום לצרכן נזק, בשביל להוביל להפסדים של מיליוני דולרים. לעומת זאת הצמח הגדל אצלכם בגינה למשל, מטבע הדברים לא נמצא תחת פיקוח מעבדתי. אי לכך, ישנו סיכוי שבעלה הספציפי שתבחרו לטפל לעצמכם בעור, יקננו להם יצורים מסוימים שלאו דווקא יעשו חסד עם העור כשלא תמיד מדובר ביצורים שניתן להבחין בהם בעין בלתי מזוינת. כמו כן על פני השטח של העלה ניתן למצוא לא אחת גרגרי אבק ומזהמים נוספים שמומלץ להרחיק מהעור, במיוחד אם מדובר בעור הסובל מבעיות כאלו ואחרות.
  • שדרוג התכונות הטבעיות של הצמח – הזכרנו את היכולת של הצמח להגביר את מידת הלחות של העור, אך יש לציין כי מריחה של ג’ל הישר מן העלה על העור, לרוב תגרום לתחושה של יובש. זאת כיוון שבתכשירים הקוסמטיים מוסיפים למרכיבים הטבעיים חומרים שונים שתפקידם להעצים את יכולת שימור הלחות של הג’ל הטבעי ותכונות רבות נוספות.
  • אין אפשרות לעשות טעויות – שמו של הצמח ניתן לו משום שישנם מאות מינים השייכים לסוג אלוי. הואיל ורק למין זה (אלוורה) ישנן סגולות רפואיות, הוא נקרא “אלוי אמתי” (Aloe vera). זיהוי שגוי של אלוורה ושימוש במין לא נכון, לא יעשה חסד עם עורכם ועלול אף להוביל לנזקים.

לקטלוג המלא של מוצרי האלוורה של הרבלייף >>>