הכיני גופך לקיץ – כך תשמרי על השיער, העור והשפתיים בקיץ הישראלי

בדרך כלל כתבות שמסתתרות מתחת לכותרות הנפתחות במילים “הכיני גופך לקיץ”, מתמקדות בשיטות לחיטוב או הפחתת משקל. לעומת זאת במאמר שלפניך תמצאי מספר טיפים ששווים את משקלם בזהב, שיסייעו לך לשמור על בריאות השיער, העור והשפתיים בחודשי הקיץ שנמצא כבר ממש מעבר לפינה.

אל תוותרי על שמפו איכותי ומסיכה לשיער

מומלץ ביותר להשתמש בשמפו איכותי ולהוסיף לשגרת הטיפוח גם מסכת הזנה טובה לשיער לפחות אחת לכמה ימים. שמפו מחזק Herbal Aloe של הרבלייף מחזק את השיער פי 10 כבר עם השימוש הראשון ומפחית שבירת שיער ב-90%. מסכות משובחות מבצעות שתי פעולות חשובות מאין כמוהן: הן גם מעניקות זריקת אנרגיה לשיער חסר לחות שסובל מעייפות וגם משדרגות את המראה ואת התחושה הכללית. השימוש במסכה מומלץ לאורך כל חודשי הקיץ, אך במיוחד מומלץ אחרי השחייה בבריכה (בשל הכלור המוסף למים) ואחרי חשיפה ממושכת לשמש.

אמפולות, סרומים ומה שביניהם

לא על המסכה לבדה עומדת בריאות השיער שלך בקיץ. בנוסף מומלץ ביותר להשתמש גם בתכשירים לשמירה על ברק ורכות. בעיקר מדובר על תכשירי שיער המבוססים על תמציות טבעיות כמו פרוטאין חיטה, פרו ויטמין B5 או תמצית דבש. כדי להילחם בהצלחה בנזקי היובש, החום והקרינה, יש לתת עדיפות למוצרים איכותיים, המסוגלים לחדור לשערות ולהזין אותן בחומרי ההזנה הדרושים להן.

כובע רחב שוליים ויפה שעה אחת קודם

כובע רחב שוליים הוא האקססורי הקיצי המוצלח ביותר, שכן הוא מגן גם על עור הפנים, הצוואר והכתפיים, גם על השיער וגם על השפתיים. מומלץ לרכוש כובע שתרגישי אתו בנוח, אבל בכל מקרה אל לך להקריב את הבריאות על מזבח האופנה או הסטייל. נציין גם שכובע רחב שוליים, איכותי ככול שיהיה, לא פוטר אותנו משימוש בקרם הגנה כמובן. ואם כבר עסקינן בקרם הגנה, נמליץ על תכשירים עם SPF (Sun Protection Factor) בין 50-30 בלבד.

נלחמים בלכלוך ובאבק

ניקיון הוא התנאי הבסיסי לקיום אורח חיים בריא, אך למרבה הצער הקיץ הישראלי מביא עמו הרבה יותר מחום וזיעה, שכן בטובו הוא מספק לנו גם לא מעט אבק באוויר. האבק שנישא באוויר משפיע בצורה משמעותית בעיקר על עור הפנים ולכן בעוד שחשוב לשמור על ניקיון עור הפנים במשך כל השנה, הרי שחשוב להקפיד על כך במיוחד במהלך חודשי הקיץ. תני עדיפות לתכשירים שלא רק מנקים את העור, אלא גם תורמים להעשרה שלו בלחות. בין היתר מדובר על תכשירים כמו ג’ל ניקוי הדרים מסדרת SKIN של הרבלייף,שנמצא יעיל בהפחתת שמנוניות העור, כבר אחרי השימוש הראשון או תרחיץ גרגרי פירות יער, העשיר במיוחד בנוגדי חמצון.

ונחתום בנשיקה רטובה

יש לבחור את השפתונים שנעשה בהם שימוש במהלך העונה החמה בקפידה ולא להתפשר על איכותם. יתכן מאוד אף שהשפתון ששימש אותך במהלך החורף ושעשה את עבודתו כמו שצריך, כלל וכלל לא יתאים לך במהלך החודשים יוני עד ספטמבר. כשאת באה לבחור שפתון חדש, תני עדיפות לשפתונים המכילים ויטמין A וויטמין E וכן מומלץ לרכוש שפתונים המכילים מסנן קרינה.

אם את סובלת משפתיים סדוקות ופצועות, הימנעי משימוש בשפתון סטנדרטי ועברי לשימוש במשחה ייעודית שגם מטפלת בנזקים ולא רק מגנה על השפתיים. לצורך כך מומלץ להתייעץ עם רופא העור שלך. שימי לב כי גם אם את לא נוהגת לצאת יותר מדי מהבית או המשרד בשעות החמות, עדיין יתכן  שתסבלי מתופעות של יובש בשפתיים: השהייה במקומות ממוזגים יכולה להזיק לשפתיים אפילו יותר וזאת כיוון שהמזגנים המודרניים גורמים לאוויר בחלל החדר להיות יבש מאוד.