ספורטאי עילית ותוספי תזונה: כיצד להגיע לביצועים אופטימליים?

ספורטאים מקצועיים חייבים להיות במיטבם בכל תחרות: זו העבודה שלהם. כדי לעשות זאת, עליהם להקפיד על שתייה מספקת לפני, בזמן ולאחר האימונים, ולוודא שהתזונה שלהם מאוזנת ומספקת את הוויטמינים, החלבונים והמינרלים החיוניים שיתמכו במאמצים הפיזיים שלהם. כדי לעמוד בדרישות אלה, ספורטאים משתמשים לעיתים קרובות בתוספי תזונה.

הוועדה הרפואית והמדעית של הוועד האולימפי הבין-לאומי (IOC) גיבשה הנחיות שיסייעו לספורטאים לקבל החלטות מושכלות. ההנחיות מתייחסות לנושאים הכוללים את זהות היצרן, המדע העומד מאחורי המוצר, יעילותו המוכחת ותופעות לוואי ידועות. מדריך ה-IOC, הזמין גם באינפוגרפיקה נוחה למעקב, מסייע לספורטאים המקצועיים לקיים את ההתחייבות הגדולה ביותר שלהם: להבטיח קיום תחרויות ספורט הוגנות.

תוספי תזונה שנבדקו בקפדנות יכולים לסייע לספורטאים שהאימונים האינטנסיביים שלהם דורשים תוספת נוזלים וחומרים מזינים ספציפיים לתמיכה ולתחזוקה של מסת השריר. אני ממליצה לספורטאים שאני עובדת איתם להקפיד על תזונת ספורט כחלק ממשטר האימונים הכולל שלהם. תזונת ספורט נועדה לאפשר לגופכם לצרוך את החומרים המזינים הנכונים בזמן המתאים; זה מתחיל בחטיף או משקה לפני האימון ומסתיים כאשר אתם אוכלים את הארוחה שלאחר האימון. ניתן לספק באופן טוב יותר את הצרכים הספציפיים של ספורטאי עילית אלה אם התזונה המאוזנת שלהם נתמכת בתוספי תזונה איכותיים.

במקרים מסוימים, צריכת חומרים אסורים עלולה להתבצע ללא ידיעה, מכיוון שבשוק עלולים להיות משווקים מוצרים שלא עברו תקנות בקרת איכות מחמירות או כאלה שלא מציינים באופן מלא את כל החומרים הפעילים במוצר. זה מדאיג מאוד ספורטאים המתחרים ברמות הגבוהות ביותר.

לכן, הרבלייף מחויבת לפתח מוצרי תזונה המגובים במדע ועולים על תקני האיכות הקיימים בשוק. אנחנו מיישמים תהליך אבטחת איכות מקיף כדי להבטיח שמה שמופיע על התווית נמצא במוצר. אנחנו מחזיקים גם בתעודת הסמכה מארגון NSF עבור כל אחד ממוצרי Herbalife24 שלנו. המשמעות היא:

  • המוצרים שלנו אינם מכילים אף לא אחד מ-270+ חומרים שנאסרו לשימוש על ידי ארגוני הספורט המובילים
  • הרכב המוצרים תואם את המרכיבים המצוינים על גבי התווית
  • במוצרים שנבדקו לא נמצאו חומרים מזהמים
  • המוצרים מיוצרים במתקן שעומד בתקן GMP (Good Manufacturing Practices) שנרשם ונבדק פעמיים בשנה לאיכות ובטיחות על ידי NSF International

לאורך כל תהליך הייצור שלנו מבוצעות בדיקות קפדניות. כל אצווה של מוצרי Herbalife24 נבדקת להימצאות חומרים אסורים על ידי ארגונים דוגמת הסוכנות האמריקאית למלחמה בסמים (USADA)*, העמותה הלאומית לאתלטיקה המכללתית (NCAA)*, הליגה הלאומית לכדורגל (NFL)*, ואגודות ספורט מקצועיות וחובבניות רבות אחרות.

מאמצים אלה מעניקים לספורטאים ולקבוצות להם אנחנו מעניקים חסות – דוגמת הת’ר ג’קסון, חואן קוודראדו וקבוצת הכדורגל LA Galaxy – ולכל אדם העוסק בספורט בכל רמה, את הביטחון שאנחנו לא רק מודעים לצרכים שלהם, אלא גם מחויבים לעזור להם להשיג את המטרות שלהם באמצעות תוספי תזונה שיסייעו להם בשיפור הביצועים.

*ארגונים אלה אינם מסונפים ואינם מקדמים את מוצרי הרבלייף.

דנה ראיין, מנהלת בכירה לביצועי ספורט וחינוך

דנה ראיין השלימה את הדוקטורט שלה בפעילות גופנית, תזונה ובריאות באוניברסיטת אריזונה. לפני שהצטרפה להרבלייף, היא לימדה פיזיולוגיה של הספורט וקורסים נלווים באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג’לס (CSULA), וערכה מחקר באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג’לס (UCLA) על השפעת תוכניות קהילתיות לתזונה ופעילות גופנית על מחלות לב.