שפרו בקלות את תוצאות האימונים שלכם בעזרת תוכנית אימונים מאוזנת

גלו מה חסר בשגרת האימונים הנוכחית שלכם והשיגו תוצאות טובות יותר עם אימונים מותאמים אישית.

לטעמי, גישה מאוזנת היא הדרך הטובה ביותר לשמירה על אורח חיים בריא ופעיל. שגרת אימונים מובנית ומאוזנת תאפשר לכם להתקדם בשגרת האימונים שלכם באופן מדויק יותר, ועשויה לסייע לכם למנוע פציעות מיותרות, לשפר את תוצאות האימון הכוללות שלכם, ולהגיע מהר יותר ליעדים שהצבתם.

שיפור ביצועים ספרטיבים

כשמדובר בפעילות גופנית (כמו בכל דבר אחר), לכולנו יש העדפות אישיות; לכן, התאמה אישית של שגרת האימונים שלכם היא הדרך הטובה ביותר לוודא שאתם שומרים על מוטיבציה ומסורים להשגת המטרה שלכם.

הנה ארבעה מרכיבים שכל תוכנית אימונים טובה צריכה לכלול:

מתיחות:

ביצוע מתיחות באופן קבוע עשוי לשפר את היציבה שלכם. מתיחות מצוינות גם לשיפור גמישות המפרקים והשרירים, ולהקלה על מתח בשרירים.

מתיחות חימום דינמיות ומתיחות סטטיות לאחר האימון יכולות להימשך רק 10 דקות, אך ליצור הבדל דרמטי בהרגשה שלכם. ודאו שכל אימון מתחיל בחימום ומסתיים בשחרור.

קרדיו:

פעילות קרדיו-וסקולרית טובה ללב ומצוינת לשריפת עודפי קלוריות. הלב שלכם הוא שריר, ואם תרגילו אותו לעבוד קשה מספר ימים בשבוע תוכלו לשפר את התפוקה שלו. פעילות קרדיו-וסקולרית קבועה עשויה להאט את קצב הלב הכללי במנוחה, מה שיועיל לבריאותכם בטווח הארוך. יש כל כך הרבה פעילויות שתוכלו לבחור מהן; הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים, ריקוד ושחייה הן פופולריות מאוד, אך כל פעילות גופנית שתעלה את הדופק תתאים.

ביצוע פעילות אירובית ברמת עצימות בינונית במשך 150 דקות בשבוע (לפחות) או 75 דקות שבועיות של פעילות בעצימות גבוהה – או שילוב בין השתיים – היא מינון מאוזן שיש לשאוף אליו, שיאפשר לכם ליהנות מהתועלות הבריאותיות הקשורות בפעילות גופנית.

כוח:

כאשר תוסיפו אימוני התנגדות לשגרת האימונים שלכם, תתחילו להבחין בשינויים במראה ובהרגשה. אתם עשויים לאבד עודפי שומן ולהגדיל את מסת השריר הרזה, וזה מצוין לא רק עבור המראה שלכם, זה גם מסייע לגוף שלכם להיות יעיל יותר בשריפת הקלוריות. גוף עם אחוז גבוה של מסת שריר רזה צורך יותר קלוריות רק כדי להתקיים בהשוואה לאדם במשקל זהה שיש לו אחוז שומן גבוה יותר.

ניתן לגרות את בניית רקמת השריר באימון בו תשתמשו במשקל הגוף שלכם כהתנגדות או על ידי הרמת משקולות באופן קבוע. שגרת אימונים הכוללת שלושה עד ארבעה אימוני התנגדות בשבוע בשילוב עם תזונה עשירה בחלבון תסייע לכם להגיע לתוצאות הרצויות.

סיבולת:

פעילות גופנית סדירה וממושכת יכולה לשפר את כוח השרירים ואת רמת הסיבולת הכללית שלכם. כשאתם מתאמנים, הגוף שלכם חייב לספק חמצן וחומרים מזינים לרקמות כדי לאפשר למערכת הקרדיו-וסקולרית שלכם לפעול באופן יעיל יותר.

כשהלב והריאות שלכם עובדים באופן יעיל יותר, יש לכם יותר אנרגיה לביצוע המשימות היום-יומיות. ניתן לשפר את הסיבולת הקרדיו-וסקולרית על ידי הארכת משך האימון, וסיבולת השריר יכולה להשתפר על ידי הגדלת המשקלים ומספר החזרות. הקדישו לפחות אימון אחד בשבוע לתרגילי סיבולת.

לכולנו יש מטרות שונות עבור הגוף שלנו, לכן, גישה אישית לתוכנית האימונים היא הדרך הטובה ביותר שתעזור לכם להבטיח שאתם הופכים לאני הטוב ביותר שלכם. החליטו כמה אימונים מכל סוג תשלבו בשגרת האימונים השבועית כדי להרגיש במיטבכם, ונהלו יומן אימונים שיתעד את שילוב התרגילים המושלם עבורכם לשימוש עתידי.