מהי הדרך הטובה ביותר לאמץ הרגלים בריאים? שאלנו את המדענים ואת המומחים של הרבלייף

האם אתה מסכימים איתי שנהיגה ברכב היא דבר מדהים? אני יוצא מהחנייה שלי ונוסע 10 קילומטרים לעבודה, עובר מחלפים ורמזורים – ואני עושה את זה בלי לחשוב. למעשה, אני לא יכול לספר לכם משהו מיוחד על הנהיגה שלי אתמול. אנחנו נוהגים כאילו אנחנו נמצאים על טייס אוטומטי. המצב זהה גם לגבי פעולות אוטומטיות אחרות שאנחנו מבצעים, בהן אנחנו מקבלים החלטות לא מודעות.

הרגלים בריאים

הפעולות היום-יומיות שאנחנו מבצעים נעות ממודעות ועד לא מודעות. כשאנחנו פועלים באופן פחות מודע אנחנו אומרים שאנחנו פועלים מתוך הרגל. המוח שלנו רוצה לעבור כמה שיותר למצב של טייס אוטומטי. זה יעיל יותר ומפנה אנרגיה להתמודדות עם סיכונים ומידע שעשוי להיות מועיל לצורכי הישרדות.

האנטומיה של הרגל

הנטייה הטבעית הזו לרצות להעביר פעולות יום-יומיות למצב של טייס אוטומטי יכולה להיות חיובית או שלילית כשמדובר בבריאות שלנו. אם אתם רוצים לשבור את השגרה וליצור תגובה אוטומטית חדשה – היזהרו – זה לא כל כך פשוט. רק תשאלו את כל מי שקיבל החלטה לפני השנה החדשה ולא הצליח לעמוד בה כבר אחרי זמן קצר.
פסיכולוגים שונים חקרו את האנטומיה של יצירת הרגל. הם הבינו שברגע שנוצר הרגל, במיוחד אם הוא נטמע בחוזקה, הוא לעולם לא יעלם. ה’חיווט’ הנפשי נשאר וזו הסיבה לכך שהרגלים ישנים שנעלמו עשויים להופיע שנית בנסיבות מסוימות.
אבל יש גם חדשות טובות. ברגע שאנחנו מבינים שפעולות טבעיות רבות מונעות מטריגר או רמז, נוכל להתחיל לחשוב על השימוש בכוח שמייצר אותו אות כדי לגרום לתגובה חיובית יותר.
הנה דוגמה:

הוסיפו תזכורות ויזואליות כדי ליצור הרגלים טובים יותר

בכל בוקר ישנם שלושה דברים שאני עושה באופן עקבי. אני מתקלח, מצחצח שיניים ומכין קפה. הדרך בה אני מתעורר בבוקר היא הטריגר לביצוע פעולות מסוימות.
ועכשיו, מה אם אני רוצה להוסיף עוד כמה פעולות – כמו לצאת לריצה ולשתות את שייק החלבון של הרבלייף לארוחת הבוקר? גישה אחת היא להתחיל לשלב בין רמזים ופעולות
בכל יום, אני מניח את אבקת החלבון של הרבלייף ליד הקפה שלי כתזכורת ויזואלית (שמעודדת אותי לפעולה בכך שהיא נגישה בקלות), ואת בגדי הריצה שלי בחדר האמבטיה ליד הכיור. יצירת קישור זה הוא רק דוגמה אחת לשימוש ברמז ליצירת פעולה חדשה.

** מוצרי הרבלייף אינם מיועדים לטיפול, ריפוי, אבחון או מניעה של מחלות כלשהן.