טיפים לאימון המושלם

רוצים ליהנות מאימון מושלם? קבלו את כל הטיפים שיעזרו לכם להבין מה לאכול, איפה להתאמן ואפילו מה כדאי ללבוש לאימון.

באימונים כמו באימונים – ככל שתתאמנו יותר, תהיו טובים יותר. כלומר חזקים יותר, מהירים יותר, גמישים יותר ובריאים יותר. אבל בין אם אתם מתאמנים שעה ביום או חצי שעה בשבוע, ההכנה לאימון היא חלק חשוב ובלתי נפרד מהאימון עצמו. מה כדאי לאכול לפני ואחרי האימון, איפה אפשר להתאמן, מה חייבים לעשות לפני האימון ואיך כדאי לסיים את האימון. הכנו עבורכם טיפים מעולים, שיהפכו כל אימון למושלם.

תכנית אימונים מסודרת

התלבשתם, הגעתם לחדר הכושר, התיישבתם על המכשיר הראשון ורק אז התחלתם לחשוב – מה בעצם אני עושה היום? חבל על הזמן שלכם. תכנית האימונים שלכם היא חלק בלתי נפרד מההכנה לאימון. כשאתם מגיעים מוכנים לאימון ויודעים מה בדיוק אתם רוצים לעשות, האימון שלכם יהיה טוב ומדויק יותר. לא בטוחים איך להתחיל? התייעצו עם מאמן כושר שיעזור לכם לבנות תכנית מסודרת במיוחד עבורכם, כזו שתוכלו לעקוב אחריה לאורך זמן.

אוכלים נכון

כדי שתצליחו להשלים את האימון עד סופו בלי שהבטן תתחיל לקרקר והאימון ייפגע מתחושת הרעב, חשוב לאכול לפני האימון. בין אם אתם אוכלים ארוחה מלאה כשעתיים לפני האימון או חטיף קטן חצי שעה לפני האימון, חשוב לא לבצע את האימון על בטן ריקה. כדי להבטיח שהגוף יקבל את הדלק שהוא זקוק לו באימון, השתדלו לאכול כשעתיים לפני האימון ארוחה שכוללת פחמימות, חלבונים ושומנים טובים.
פרט לארוחה לפני האימון, אל תשכחו גם להצטייד בהרבה מים. למים יש תפקיד חשוב באימון שלכם – במהלך האימון אתם מזיעים ומאבדים הרבה נוזלים, לכן חשוב במיוחד לדאוג שאתם שותים מספיק. שתייה מספקת של מים תשמור גם על רמות אנרגיה טובות במהלך האימון.

הבגדים המתאימים

זה אולי נשמע מצחיק או שטחי, אבל לבגדים שאתם לובשים יש השפעה לא קטנה על איכות האימון שלכם. אנחנו לא מתכוונים לצבע או להדפס (למרות שמומחים טוענים שבגדי אימון בצבע אדום מעוררים את הגוף ומשפרים את הביצועים במהלך האימון), אלא לנוחות שלהם. נעליים צמודות מדי עלולות לגרום ליבלות ובגדים מבדים אטומים לא יאפשרו לגוף שלכם להזיע ולהוריד את הטמפרטורה. בחרו בגדים מבדים נושמים עם תמיכה איפה שצריך ועם תפרים מכוסים, כדי למנוע שפשופים מחיכוך של הבגד עם הגוף.

איפה מתאמנים

מי אמר שחייבים להתאמן רק בחדר הכושר? אימון יכול להתבצע כמעט בכל מקום. בחוץ, בבית ואפילו בחדר המדרגות של הבניין. יכול להיות שהתחייבות לחדר כושר מלחיצה אתכם או שאתם פשוט לא מצליחים להגיע לשם יותר מפעם בחודש. במקרה כזה, עדיף למצוא מקום אחר להתאמן בו. אתם יכולים לצאת לרוץ בפארק השכונתי, לעלות על אופניים ולרכוב בשטח או בכביש או פשוט לבצע תרגילים ביתיים בבית.

לא מתחילים להתאמן בלי חימום

אחרי שהתכוננתם, אכלתם ולבשתם את הבגדים הנכונים, הגיע הזמן לצאת לאימון. השלב הראשון בכל אימון הוא החימום. אל תתפתו לוותר עליו, גם אם אתם מתאמנים רק 10 דקות. החימום מאפשר לגוף שלכם להעלות מעט את טמפרטורת הגוף, להגדיל את טווח התנועה ולהכין אותו למאמץ שיגיע מיד. חימום עוזר גם להפחית את האפשרות לפגיעה או פציעה במהלך האימון.

מתיחות אחרי האימון

גם אחרי שסיימתם להתאמן, לא באמת סיימתם את האימון. כפי שבתחילת כל אימון מומלץ לבצע חימום, כך חשוב לבצע מתיחות בסוף האימון. המתיחות בסוף האימון עוזרות לגוף להגיע באופן הדרגתי למצב של מנוחה. מתיחות יסייעו להפחית כאבים שעלולים להיגרם במהלך האימון ויגבירו את קצב ההתאוששות של הגוף. השרירים נמתחים בצורה הטובה ביותר כשהם עדיין חמים, כך שמומלץ מאוד לבצע את המתיחות מיד בסוף האימון ולא לחכות.