איך נחזק את המערכת החיסונית שלנו?

מערכת החיסון שלנו היא למעשה מכלול של מולקולות, תאים ואיברים, שמטרתם לשמור עלינו מפני פלישה של גורמים שמסכנים אותנו, כמו למשל נגיפים, חיידקים, טפילים, רעלים, פטריות ועוד. מערכת החיסון היא קו ההגנה הראשון והיעיל ביותר של הגוף, ומסיבה זו, חשוב מאוד לספק לגוף את כל מה שהוא צריך על מנת שיוכל לתמוך בפעילותה ולחזק אותה. בשונה ממה שנהוג לחשוב, עוצמתה של המערכת החיסונית שלנו אינה נקבעת רק על בסיס הנתונים הגנטיים שלנו. למעשה, ישנן פעולות רבות שניתן לבצע על מנת ליצור “חסינות נרכשת”, שתסייע לגוף להילחם בפתוגניים שונים. לפניכם כמה דרכים יעילות לחיזוק המערכת החיסונית.

שמירה על מערכת החיסון בעזרת מוצרי הרבלייף

הקפידו לישון שמונה שעות בלילה

שינה היא תהליך חיוני ביותר לגוף האדם. במהלך היום, מערכות הגוף עובדות קשה מאוד ולוקחות חלק בתהליכים מורכבים ומתישים. על מנת שיוכלו לתפקד כהלכה, אותן מערכות זקוקות למנוחה וריענון, אשר יסייעו להן להמשיך בפעילותן התקינה למחרת. מצב של חוסר שינה עשוי לגרום לתשישות הגוף, עניין אשר יקשה על המערכת החיסונית לבצע את תפקידה ולהגן על הגוף כהלכה. מסיבה זו, על כל אדם בוגר להקפיד על שינה שבין שבע לתשע שעות בכל יום – ורצוי בשעות הלילה.

צרכו מספיק נוזלים

כמעט שלא קיים אדם שלא מודע לחשיבות של שתיית מים ולתרומה האדירה שהמים מספקים לפעילותו התקינה של הגוף. המים אינם רק מסייעים בדילול הדם וזרימה טובה יותר שלו, אלא גם מסייעים לגוף במגוון תהליכים שונים, כשבראשם – פינוי רעלים. כאשר הגוף נדרש להתמודד עם פחות רעלים וקצב חילוף החומרים שלו תקין, העניין מקל מאוד על המערכת החיסונית בביצוע העבודה שלה. לחיזוק נוסף, ניתן להוסיף למים מעט לימון, אשר מכיל כמות גבוהה יחסית של ויטמין סי – אנטי אוקסידנט המסייע לגוף להילחם ברדיקלים חופשיים ובתהליכי ניוון.

צאו לשמש לכמה דקות בכל יום

יציאה לשמש למשך מספר דקות בכל יום חשובה מאוד לצרכי התאווררות, אך גם ובעיקר לצורך ייצור ויטמין די. חשיפה יומיומית מבוקרת לשמש, מסייעת לגוף לייצר ויטמין די, אשר תומך בתפקודה התקין של המערכת החיסונית ובתהליכים נוספים בגוף, כמו למשל וויסות חילוף החומרים של זרחן וסידן. במספר מחקרים אף התגלה כי חוסר בוויטמין די מתקשר פעמים רבות למחלות אוטואימוניות, כמו למשל דלקת פרקים וסוכרת מסוג 1 (סכרת נעורים). מסיבה זו, יש להקפיד להיחשף לשמש למשך 10 דקות בכל יום, או לחילופין, לצרוך תוספי תזונה המכילים ויטמין די.

שימו לב למה שאתם אוכלים

תזונה נכונה היא אבן הבניין של גוף בריא, בעל מערכת חיסונית חזקה המתפקדת כהלכה. על מנת לוודא שאנו מספקים לגוף את כל מה שהוא צריך לצורך חיזוק המערכת החיסונית, יש לצרוך מזון מארבעת הקבוצות הבאות:

  • ויטמינים ופיטונוטריאנטים – ויטמינים ופיטונוטריאנטים משחקים תפקיד משמעותי בשמירה על מערכת החיסון. ויטמין סי, למשל, הוא נוגד חמצון אשר מעודד את הגוף לייצר נוגדנים ולהילחם במחלות. ויטמין A תומך בבריאות הרקמות, מערכת הנשימה, מערכת העיכול ועוד. פיטונוטריאנטים הם רכיבים המצויים בפירות ובירקות ומסייעים בהפחתת הסטרס החמצוני, אשר מחליש את הגוף והמערכת החיסונית. על מנת לוודא שאתם מקבלים את כל מה שהגוף זקוק לו בהקשר הזה, מומלץ לצרוך תוסף תזונה, כמו למשל התוסף “שיזנדרה פלוס” של חברת הרבלייף. מדובר בתוסף תזונה המכיל נוגדי חמצון עוצמתיים, כמו גם ויטמין E, ויטמין סי, סלניום ובטא קרוטן – אשר מגינים על הגוף ומחזקים את מערכת החיסון.
  • חלבוניםחלבונים הם אבני הבניין של הגוף. ככאלה, הם גם מסייעים לגוף לייצר נוגדנים שמטרתם להילחם בחיידקים ובנגיפים.
  • פרוביוטיקה – פרוביוטיקה תורמת לתפקודה התקין של מערכת העיכול, וכך מסייעת לתמוך בתפקוד המערכת החיסונית.
  • חומצות שומן – חומצות שומן בכלל, ואומגה 3 בפרט, ממלאות תפקיד מרכזי בפעילות המערכת החיסונית ומסייעות לגוף להילחם בזיהומים.

שיזנדרה פלוס

צרכו סיבים תזונתיים

צריכת סיבים תזונתיים על בסיס יומיומי היא עניין שחשוב להקפיד עליו, שכן הסיבים התזונתיים מסייעים בשמירה על תפקודה התקין של מערכת העיכול ופעילות המעיים. כאשר המערכות האלה אינן מתפקדות כהלכה, העניין יוצר מצב דלקתי בגוף, אשר מעורר את תגובת המערכת החיסונית ומקשה עליה להתפנות לטפל באיומים חיצוניים. בין מגוון מוצרי הרבלייף, תוכלו למצוא גם סיבים תזונתיים איכותיים, אשר יתרמו רבות לפעילות מערכת העיכול שלכם.

**  מוצרי הרבלייף אינם מיועדים לטיפול, ריפוי, אבחון או מניעה של מחלות כלשהן